Miroslaw brejwo psycholog

Pokazuję psychologię, którą warto znać

Jesteśmy otoczeni przez miliony informacji z zakresu psychologii, a z każdą chwilą ich ilość drastycznie rośnie – nowe książki, artykuły czy choćby kolejne posty na Facebooku lub filmy na Youtube – wszystkie z przekonaniem twierdzą, że są skuteczne i prawdziwe. Tylko jak jest naprawdę? Ile z tych informacji ma prawdziwą merytoryczną wartość, ile bazuje  na solidnych badaniach naukowych, a ile to efekt przekonania autora lub autorki o tym, że ich pomysł na pewno ma sens i warto się nim dzielić? Niestety, toniemy w morzu pseudonaukowych porad i sugestii, które stoją często w sprzeczności z wynikami najnowszych badań, przynosząc nieraz wymierne szkody.

 

I to właśnie walka z tą “kiepską psychologią” jest moim celem.  Prowadząc szkolenia, wykłady czy poradnictwo indywidualne, oprowadzam moich klientów po świecie wysokiej jakości psychologii. Dbam o to, aby wyselekcjonować najcenniejsze dokonania nauki, która szczęśliwie jest moją profesją oraz pasją i pokazywać je w przystępny sposób, ze szczególnym uwzględnieniem szans na ich praktyczne wykorzystanie.

 

 

Z wykształcenia jestem psychologiem (od jedenastu lat) i prawnikiem, ukończyłem m.in. trenerskie studia podyplomowe, kurs mediacji oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Przeprowadziłem kilka tysięcy godzin szkoleń i indywidualnego poradnictwa. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuję, także pracując z osobami stosującymi przemoc.

 

Miałem przyjemność wypowiadać się w roli eksperta na tematy związane z psychologią i efektywnością osobistą zarówno dla magazynów wielkonakładowych (np. “Gazeta Wyborcza”), jak i wysoce specjalistycznych (np. „Na wokandzie”).

 

Szkoliłem i prowadziłem zajęcia m.in. dla Klaveness, Muehlhan, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytetu Gdańskiego, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Interlogos, Sprint, Banku BGŻ, Wyższej Szkoła Zarządzania/Wyższej Szkoła Zdrowia, Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, Gdańskiej Wyższej Szkoła Humanistyczna, GWP, Fundacji Pro Europa, Biura Podróży Itaka.

FAKTY I SZCZEGÓŁY

WYKSZTAŁCENIE

WYKSZTAŁCENIE

Psychologia i prawo (Uniwersytet Gdański), studia podyplomowe “Train the trainers”, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – I st., SPPwR.
FIRMY I INSTYTUCJE

FIRMY I INSTYTUCJE

Klaveness, Muehlhan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Sprint, Bank BGŻ, Sąd Apelacyjny, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej, Itaka.
DOŚWIADCZENIE SZKOLENIA

DOŚWIADCZENIE SZKOLENIA

Klika tysięcy godzin szkoleń i wykładów z zakresu praktycznego wykorzystania psychologii, w tym efektywności osobistej. Doświadczenie w pracy z różnorodnymi grupami uczestników.
ZAJĘCIA NA UCZELNIACH

ZAJĘCIA NA UCZELNIACH

Uniwerstytet Gdański (“Zarządzanie czasem i osiąganie celów” dla studentów IV i V roku psychologii), Wyższa Szkoła Zarządzania, Sopocka Szkoła Wyższa, GWSH.
DOŚWIADCZENIE PRACA INDYWIDUALNA

DOŚWIADCZENIE PRACA INDYWIDUALNA

Kilka tysięcy godzin indywidualnych konsultacji i treningów psychologicznych m.in. poprawa efektywności osobistej, jakości życia, zarządzanie emocjami, też z os. stosującymi przemoc.
GŁÓWNE OBSZARY DZIAŁANIA

GŁÓWNE OBSZARY DZIAŁANIA

Psychologia efektywności osobistej (i szczęścia).

Praca z osobami stosującymi przemoc.

DOŚWIADCZENIE INNE OBSZARY

DOŚWIADCZENIE INNE OBSZARY

Wypowiedzi dla mediów na temat efektywności osobistej, badania i analizy, zarządzanie projektami (w tym UE), organizacja konferencji, działania marketingowe i sprzedażowe.
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Wiek: 35 lat i rośnie.

Wzrost: 193 cm i raczej bez zmian.

Jestem z Pszczółek.